0%

Drone ile Tanıtım Filmi Çekimi Avantajları

Drone ile Tanıtım Filmi Çekimi
Günümüzde teknolojinin gelişmesi, özellikle fotoğraf ve sinema alanında bizlere birçok kolaylık ve seçenek sunmaktadır. Drone kameralar, DSLR özellikleri ile havadan sinematik fotoğraflar çekmemizi sağlamaktadır. Bu fotoğraflar çok estetik ve otantik bir özelliğe sahip olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.
 
Drone ile Tanıtım Filmi Çekimi
Drone İle Tanıtım Filmi Çekmenin Avantajları Nelerdir?
Drone çekimleri yapılırken çeşitli manevralar yapılmasına fırsat tanınmaktadır. Oldukça zor olan bu manevralar başlangıçta yavaş yapılmalıdır ki alete alışmak zamana yayılsın. Daha sonra kişi drone’a alıştıktan sonra daha zorlu manevralar yaparak drone çekimlerini gerçekleştirebilir. Dronelar oldukça pahalı araçlar olduğu için hızlı manevralar ve zor manevralar yapmadan önce pratikler yapılmalıdır. Bu kısa ipucundan sonra drone çekimlerinin nasıl yapılacağından bahsedelim.
 
360 derece Döndürülebilir
Çeşitli drone modelleri mevcuttur. 360 derece dönebilen hem kendi etrafında hem de havadaki nesnelerin etrafında 360 derece dönme işlemi gerçekleştirebilen dronlar ile kaliteli fotoğraflar elde edebilirsiniz. Bu süreç zor olabilmektedir. Ayrıca bolca tekrarlama gerektirebilmektedir. Gimble işlevine sahip dronelar bu tür çekimleri çok daha iyi yapabilmektedirler. Bu nedenle drone seçerken Gimble işlevine dikkat etmenizi öneririz.
 
Planlama, Organizasyon ve Hava Durumu
Drone çekimleri için planlama ve organizasyon elbette çok önemlidir. Ayrıca çekim sınırları, uçuş yapma süresi, drone çekimi yapabilmek için egzersiz izni, uçuş süresi ve hava koşulları gibi faktörler de önem arz etmektedir. Drone çekimlerinin kalitesini etkileyen en önemli faktör hava koşullarıdır. Rüzgarlı havalarda drone çekimi yapılırsa görüntünün kalitesi önemli ölçüde düşebilmektedir. Kuvvetli rüzgarlar manevra kabiliyetinizi büyük ölçüde etkileyerek drone kullanma kabiliyetinizi kaybetmenize ve kontrol mekanizmasını kaybetmenize neden olacaktır. Bu nedenle kötü görüntüler elde edilebilir. Aşırı soğuk hava, cihazın donmasına neden olabilir. Bu yüzden bu gibi faktörlere dikkat etmek önemlidir. Bunların yanında iyi hava koşullarında drone çekimlerinde iyi görüntüler elde edebilirsiniz. Sarsıntıya yer vermeyen dronelar her zaman iyi bir seçenek olabilir.
 
Reklam Gücünüzü Arttırmaktadır
Son zamanlarda tanıtım ve reklam filmlerinde drone çekimleri ön plana çıkmaktadır. Hatta firmalar bu seçeneği yoğun bir biçimde uygulamaktadır. Drone kullanımı, elde edilmek istenilen sonuçları oldukça verimli hale getirebilmektedir. Video çekimlerinde oldukça geniş bir alan aynı anda kaydedilebilmektedir. Aslında drone kullanımının profesyonelliği ve kalitesi sayesinde daha yüksek çözünürlüklü görüntüler elde edilebiliyor. Bu da firmanın tanıtım çekimlerinde daha kaliteli bir yansıma elde etmesini sağlamaktadır. Drone ile çekilen içerikler de başarının her aşamada elde edilebileceğini kanıtladı. Başka bir deyişle, dijital ortamda çeşitli hizmetler tanıtılabilir.
 
Drone Çekimleri Kapsamlı Bir Hizmet Sunar
Drone görüntülerini reklam içeriğinde, markalaşmada, şirket incelemelerinde görebilirsiniz. Çünkü drone görüntüleri daha büyük hizmetler için kullanılabilir. Ayrıca geniş bir hizmet ağını temsil ettiği söylenebilir. Firma için öne çıkan ve tercih oranını artıran değerlerden biri olarak bilindiği de aşikardır. Çünkü sonuçların profesyonelliği, hedef kitlenizin de ilgi duyduğu bir alanda olmanızı sağlar. Bu sayede daha fazla ürün ve hizmet talep edilebilir. Bu hemen hemen her alanda geçerlidir. Drone çekimi bu zamanlarda sıkça tercih edilen seçeneklerden biridir. Çünkü tanıtımlarda, ürün videolarında ve fotoğraf çekimlerinde kalite her şeyden önemlidir. İnsanlar çabaya ve profesyonelliğe değer verir. Bu nedenle daha verimli hizmet seçeneklerini tercih ederler. İnsanlar video içerik üretimi, düzenleme, reklamcılık, promosyonlar ve daha pek çok konuda drone’lardan yararlanmaktadırlar.
 
Profesyonelliğinizi Yansıtabilirsiniz
İnovasyonun ve olanakların arttığını gösteren drone fotoğrafçılığı için profesyonellik de gereklidir. Başka bir deyişle, istediğiniz sonuçları elde etmek için bu alanda deneyimli birinin desteğine ihtiyacınız vardır. Aksi takdirde, niteliklerinizi alanınızda göstermeniz zor olacaktır. Bu aşamada sizlere destek olmaktayız. Gerekli drone desteğimiz yeni nesil kameraların imkanına ve profesyonelliğine sahiptir. Bu sayede kişinin kendi alanında yenilik ve başarının etkisini hissettirmekteyiz.

Açık