0%

Reklam Filmi Nasıl Olmalıdır?

Reklam Tanıtım Filmi Nasıl Yapılır?
Tanıtım filmi çekimleri oldukça profesyonellik isteyen bir iştir. Bu işi yapabilmek için profesyonellerle çalışıp uygun bir ekip bulunmalıdır. Tanıtım filmleri çekimi için birçok aşama bulunmaktadır ve profesyoneller ile çalışarak bu çekimler oldukça canlı bir şekilde gerçekleştirilerek kamuya sunulmaktadır. Firmalar için tanıtım filmi yaptırmak isteyen müşteriler üretim alanlarına göre geniş seçenekler sunarak eğlenceli ve akılda kalıcı bir tanıtım filmi çekmeye yardımcı olabilir. Kolay bir şekilde anlaşılabilir ve çok da fazla uzun olmayan bir tanıtım filmi isteniyorsa animasyon ya da inografik çalışmalar gibi alternatiflere yönelebilirler.
 
Tanıtım filmi çekimi aşamalarında izlenmesi gereken bazı yollar vardır. Sizler ile bu yolları paylaşacağız.
 
– Mekan Analizi: Tanıtım filminin çekileceği yer ekip tarafından iyi de incelenmeli ve etrafta çekim alanı araştırılmalıdır. Çekim yerinin analizi sonrasında çekimlere başlamak için bir rota izlenir.
 
– Kurgu Metni: Tanıtım filminin içerisinde geçecek önemli ve vurgulanması gereken yerler bir metin içerisinde toplanarak planlaması yapılır. Bu şekilde bir planlama ile düzgün ve oldukça kaliteli aynı zamanda keyifli tanıtım videoları çıkarılabilir.
 
– Çekim Malzemelerinin Belirlenmesi: Firma eğer ürün odaklı bir firma ise bu ürünlerin hangileri olacağı belirlenmeli daha sonra yapılacak çekimin hangi tür materyaller yani kamera ışıklandırma gibi materyallerin belirlenmesi gerekmektedir.
 
– Kaba Kurgu: Çekilecek filmin bir kurguya oturtulması gerekmektedir. Kurgu ile artık nasıl bir yol izleneceği tanıtım filmi için belirlenmiş olur ve taslak görevini görür.
 
– Seslendirme: Tanıtım filminde kullanılacak olan eteklerin ve müziklerin sırası hangileri olduğu belirlenmelidir. Seslendirmede konuşacak olan kişinin kim olduğuna kadar karar verilmelidir. Bu şekilde kayıt alınmalıdır.
 
– Revizeler İle Filmin Bitmesi: Kurgu işleminden sonra revize yapılmalıdır yani tanıtım filminin taslağının tekrar gözden geçirilerek tanıtım filminin tamam olup olmadığına karar verilmelidir.
 
–Yabancı Dil Seçeneği: Tanıtım filmi için gerekli olan her şey tamamlanıp taslak da gözden geçirildikten sonra tanıtım filmi artık hazır hale gelmektedir. Sırada tanıtım filmini farklı dillerde hazırlamaya gelmektedir. Bu aşamada oldukça zordur ve güçlü bir ekip istemektedir.
 
Reklam Tanıtım Filmi Çekimi Nedir?
Reklam filmlerinde firmalar kendilerinin reklamlarını ya da ürünlerinin reklamlarını gazeteleri dergileri afişlere ya da televizyon ve internet gibi araçlar için yaptırdıkları kısa filmlere denmektedir. Reklam filmleri müşteriye doğru olanı gösterip yanıltmaması gerekmektedir. Aynı zamanda reklam filmlerinin oldukça dikkat çekici olması önemlidir. Burada akılda kalıcılık çok önemlidir ve filmlerin süresine kısa ne de uzun olmalıdır. Reklam filmlerinin dikkat çekici olması ve dikkat çekici olmasını destekleyecek her türlü ses ve grafik izleyici sayısını artıracaktır. Reklam filmlerinde eğer ürün tanıtılacaksa ürünü ile ilgili görüntüler mutlaka bulunmalıdır. Bir seslendirme uzmanı gerekmektedir ve ürün hakkında bilgiler seslendirmeler ile desteklenecek şekilde reklam filmi oluşturulmalıdır. Reklam filmleri basite alınacak işlerden değildir ve gerçekten işinde çok iyi olan profesyoneller ile çalışmak firmalar için en doğrusu olacaktır. Reklam filmleri oluşturulurken birçok kişiden yardım alınmaktadır. Oyunculardan ressamlardan ya da film şirketlerinden, matbaacılar dan yararlanılır. Bu tarz kişiler ile birlikte oluşturularak reklam filmleri en iyi şekilde medyalara yayılmalıdır. Reklam filmleri çoğunlukla televizyonlarda yayınlansa da günümüz dünyasında artık internet üzerinde de reklam filmlerini görmekteyiz. Yani reklam filmleri birçok alanda kullanılabilen ve medyaları taşınabilen önemli yapıtlardır.
 
4K Reklam Video Çekimi Nedir?
4K video çekimi, FullHD çekimlerden oldukça fazla kaliteli çekimler olmaktadır. 4K çözünürlük açısından HD çekimlerden çok daha iyi performans sağlayarak tanıtım filmi çekimlerinde üstün performans göstermektedir. Tam diyafram 4K çekimlerde filmler için oranlar şu şekildedir. 4096×3112 ve piksel ise 12.746.752 şeklinde yüksek kalitededir. Kısacası 4K videolar en iyi detayları yakalayarak Full HD çekimlere göre çok iyi kalitede detaylar sunar.

Açık